Polanica Zdrój

Polanica Zdrój to niewielka miejscowość uzdrowiskowa, o dużej ilości źródeł wód mineralnych zlokalizowana w województwie dolnośląskim. Miasto jest położone na wysokości 380-410 m n.p.m. Miejscowość otaczają piękne Góry Stołowe stworzone do długich wędrówek i trasy Single Track. Na tle regionu wyróżnia ją malowniczość i spokój.

Polanica Zdrój

Do atrakcji turystycznych Polanicy-Zdrój przede wszystkim zalicza się Park Zdrojowy znajdujący się  w centrum uzdrowiska, który od 1991 roku figuruje w rejestrze zabytków i szczyci się licznymi pomnikami przyrody. Nasz Pensjonat położony jest od niego zaledwie 10-15 minut spacerkiem. Na terenie parku znajdują się również : Pijalnia Wód, Zakład Przyrodoleczniczy, Teatr Zdrojowy, Muszla Koncertowa oraz Rzeźba Niedźwiedzia Polarnego. Od naszego Pensjonatu do deptaku dzieli zaledwie 350m (5 minut drogi spacerkiem), gdzie dostępne są dla Państwa kawiarnie, restauracje, apteka, sklepy spożywcze  tereny rekreacyjne, liczne trasy spacerowe i trekkingowe.

W bliskim sąsiedztwie Polanicy Zdrój znajduje się Park Narodowy Gór Stołowych. Obecnie na terenie Parku znajdują się rezerwaty udostępnione dla turystów: rezerwaty krajobrazowe „Szczeliniec Wielki” i „Błędne Skały”.

Wycieczki piesze z Polanicy-Zdrój, szlaki na:

Piekielna Góra, Zamek Leśna Skała w Szczytnej, Kamienna Góra, Wolarz, Garncarz,